meri.akvarist.ee

Mereakvaariumi huviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 3 tundi [ DST ]
 [ 16 postitust ]  Eelmine  1, 2
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Pro-Coral Reef Snow
PostitusPostitatud: 18.09.09 13:00 
Kasutaja avatar

Liitunud: 25.10.03 00:04
Postitusi: 1834
Asukoht: Göteborg
Proovisin Pro-Coral Reef Snow-d akvaariumi lisada, aga "lumehelbed" tulid väga suured, nii umbes 1-2 cm. Üldse ei ole pakendil juttu sellest, kui palju doseerida. Hakkasin siis asja netisügavustest uurima ja leidsin http://www.meerwasserforum.info/ alt Tropic Marini alafoorumi, kus on detailsemalt protseduuri kirjeldatud. http://www.meerwasserforum.com/thread.php?threadid=38153

Olgu veelkord rõhutatud, et tegemist ei ole otseselt toiduga, vaid ainega, mis aitab siduda toitaineid (eeskätt muidugi Tropic Marini enda Zooton ja Phyton :wink: ) ning muuta need korallidele ja teistele filtreerijatele suupäraseks.

Doseerimine käib nagu ikka vastavalt vajadusele. :wink:
Üks seal väljapakutud skeem 400-liitrisele kastile oleks selline:

1. 1 Messlöffel Reef Snow auf 70 ml Osmosewasser. Schütteln. 2 Stunden ziehen lassen. = Reef Snow Lösung
2. Von diesen 70 ml Reef Snow Lösung jeden Tag ca. 20 ml entnehmen
3. Die 20ml mit zwei Messlöffeln Staubfutter (1x Phyto + 1x Zoo) mischen und diese dann einmal am Tag auf 400 Liter Aquariumwasser in die Strömung geben.

1. 1 mõõtelusikatäis pulbrit segada 70 ml osmoosveega. Just osmoosveega, muidu tekivad kohe helbed. Hästi segada. Selleks sobib hästi šeiker. Lasta 2 tundi tõmmata, vahepeal jälle segada. Tulemuseks on Reef Snow lahus, mis on kergelt hägune. Seda lahust võib toatemperatuuril säilitada 2 nädalat. Kui tahate suuremaid helbeid, siis võiks teha kangema segu, 70 ml asemel võtta 50 ml vett.

2. Iga päev võtta 20 ml punktis 1 tehtud lahust. Sinna sisse võib segada 2 mõõtelusikatäit muid pulbrilisi toitaineid, näit. eelpool nimetatud Zooton ja/või Phyton. Hästi segada ja lasta 30 min seista. Kallata tugeva vooluga kohta. Kui helbed tulevad liiga suured, siis võib segu mitte otse akvaariumisse kallata, vaid eraldi nõus segada akvaariumiveega ja seda piimavahustajaga (väikese saumikseri taoline riistapuu) segada, kuni segu on paraja konsistentsiga ning seejärel akvaariumisse kallata.

Pro-Coral Reef Snow ja Reef Actif lahused tuleks teha eraldi ja neid omavahel mitte kokku segada!

_________________
... and I think to myself, what a wonderful world!


Üles
 [ 16 postitust ]  Eelmine  1, 2

Kõik kellaajad on UTC + 3 tundi [ DST ]


PHPBB Archiver